PORADNIK World Guard #2 Definiowanie regionu, jego priority i zarządzanie.

Helios
Okej jako, że w ankiecie było 50% na obie z opcji to wybiorę tę pierwszą.
Bez zbędnego przedłużania, do poradnika:

Ta część pluginu dzieje się tak jakby już na serwerze, w grze. A przynajmniej mi jest to łatwiej robić w grze.
Przydatny będzie nam plugin WorldEdit oraz komda w nim zawarta //wand zaznaczamy nią region PPM i LPM na jego rogach. 
Następnie używamy komendy //expand aby zaznaczyć region w górę i w dół.

Defniowanie regionu:
/rg define <nazwa regionu> Tworzy nam region na zaznaczonym przeznas terenie.
/rg define <nazwa regionu> <nick właściciela> Uzywamy tej komendy jeśli chcemy stworzyć region tak, aby od razu po jego stworzeniu dana osoba była jego właścicielem. (Więcej o tym w następnej części.)
/rg claim <nazwa regionu> Komenda powoduje przejęcie przez nas regionu, którego nazwę wpiszemy.
/rg setparent <nazwa regionu> <nazwa z którego ma dzieciczyć cechy> Powoduje, że region wpisany jako pierwsza zmienna dziedziczy z regionu wpisanego na drugiej pozycji członków, właścicieli i flagi.
/rg setparent <nazwa regionu> <nic nie wpisane> Używamy jeśli chcemy aby region, którego nazwe wpiszemy już nie dziedziczył cech innego regionu.
/rg remove <nazwa regionu> Usuwa region.
/rg info <nazwa regionu> Wyświetla informacje o regionie.
/rg list  Pokazuje liste wszystkich regionów.

Zarządzanie regionem:
/rg addowner <nazwa regionu> <nick> Dodajemy kogoś jako właściciela regionu.
/rg removeowner <nazwa regionu> <nick> Działa przeciwnie do komendy wyżej.
/rg addmember <nazwa regionu> <nick> Dodaje kogoś jako członka regionu.
/rg removemember <nazwa regionu> <nick> Działa przeciwnie do komedny wyżej.

Priority regionu:
Tutaj może trochę wyjaśnie jak to działa. Ustawienie priorytetu regionu ustala, który z nich ma być brany pod uwagę przez grę jako ważniejszy (pierwszy).
Na przykład: mamy region "spawn" i mamy region "arenapvp". Na spawnie chcemy aby pvp nie było, a na arenie tak. A akurat tak się złożyło, że arena pvp jest na spawnie. W takim wypaku chcemy aby arena miała wyższe priority aby po wejściu na jej region działały flagi z regionu "arenapvp" a nie te ze "spawn".

/rg setpriority <nazwa regionu> <wartość priority> Jeśli ustawimy priority "1" dla regionu "arenapvp" a regionowi "spawn" ustawimy priority "0" to region "arenapvp" będzie brany po uwagę jako pierwszy czyli tak jak chcieliśmy żeby działał.

Cóż poradnik krótki, gdyż ten "dział" tego pluginu nie ma aż tak dużo komend. Jednak myślę że przyda się osobą które dopiero zaczynają z tym pluginem.
Następny będzie poradnik, w którym opisze flagi. ~ Helios

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2017, 20:54 przez Helios.)

1
Zareaguj
Odpowiedz
.:Reklama:.

PowerSide
+7c

1
Zareaguj
Odpowiedz
Homu
  • Brak polecenia z możliwością teleportacji do regionu (przydatne jak się robi np. RealLife i chce móc kupować hotele, domy)
  • Brak polecenia "redefine", którą możemy updeatować teren.
  • Brak polecenia "select", dzięki której wybieramy dany teren (przydatne do eventów OX).
  • Brak polecenia "save", dzięki której zapisujemy teren.

No i literówka 
Cytat:przeznas

Nie wiem czy chciałeś to robić teraz czy w następnym poradniku, więc po prostu dałem Ci to na przyszłość. W sumie, gdybyś chciał mogę Ci podesłać stronkę z całą dokumentacją WorldGuarda :P A i tak ogółem, spoko byłoby gdybyś też dodał aliasesy (np. rg redefine > rg move)

#takverysieczepiamxd

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2017, 08:06 przez Homu.)

Zareaguj
Odpowiedz
WisniakPL
Bardzo przydatny poradnik, repka (:

Zareaguj
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości