PORADNIK Program do odpytywania :D

TurboSpencer96
HEJKA

W ostatnim czasie stworzyłem program który według mnie jest bardzo przydatny. Co robi ten program? Odpytuje użytkownika ze słówek, czyli jeśli macie na przykład z angielskiego albo niemieckiego słówka do nauczenia się, to ten program jest właśnie dla was! Tak wygląda ten program:

Skąd pobrać program? Program można pobrać klikając tutaj

Po pobraniu programu (przykładowo na pulpit) wystarczy utworzyć nowy dokument tekstowy i wpisać do niego słówka z których program ma odpytywać. Wpisujemy dane słowo, po słowie stawiamy przecinek i kolejne słowo a potem od nowej linii kolejne słowa. Tak to powinno wyglądać:

UWAGA! Program rozróżnia małe i duże litery, także jeśli wpiszecie słowo które zaczyna się wielką literą, to w programie także trzeba będzie je wpisać od dużej litery.
Mało tego, nie radzę wpisywać polskie znaki gdyż z tym mogą być problemy. Zwróćcie również uwagę czy przypadkiem nie wpisaliście spacji między wyrazem a przecinkiem. Program czyta z pliku również i spacje, więc jeśli wpiszecie do pliku na przykład car ,samochod i program zapyta was o samochod to będziecie musieli wpisać słowo car razem ze spacją na końcu, bo znajdowała się ona przed przecinkiem w pliku.

Na samym początku programu podajecie ile razy z rzędu trzeba podać prawidłową odpowiedź, by zakończyć jego działanie (czyli wygrać xd).
Kolejność wyrazów nie ma znaczenia, program losuje wszystko losowo.
Na koniec program pokazuje statystykę która dla przykładu wygląda tak:

Oczywiście zamiast słówek można wpisać cokolwiek innego, na przykład jeśli potrzebujecie to możecie wpisać wzory z matmyProgram poprostu losowo odpytuje z tego, co znajduje się w pliku
Czasami może nawalać licznik z pytaniami i licznik czasu XD ale... działa? działa :P
Jeśli będą jakiekolwiek problemy z programem lub coś nie będzie działać to pisać :)

P.S. Żeby nie było czepiania się, w załączniku screen z virustotal

Załączone pliki

Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2018, 19:18 przez TurboSpencer96.)

Odpowiedz
TurboSpencer96
Zmiany w wersji 1.3:
  • usunięto polskie znaki z opisu pliku
  • zmieniono nazwę programu na Wordmat
  • naprawiono problem z powtarzającymi się słowami
  • poprawiono odmianę słowa "sekunda" w różnych przypadkach czasowych

Dodaję również gifa jak wygląda program oraz plik, gdyż niektórzy nie wiedzieli jak to zrobić:

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2018, 19:26 przez TurboSpencer96.)

Odpowiedz
Toranktto
Obawiam się, że era programów tekstowych dla zwykłych użytkowników już dawno przemineła Qvinto W czym to pisałeś?

Odpowiedz
TurboSpencer96
A co w tekstowym przeszkadza? Co tam ma się dziać jeszcze? Obrazki mają wyskakiwać? Wpiszesz "krowa" i co? Obrazek ma wyskoczyć? Odgłosy? :) To nie są google, to program do uczenia się. Piszesz tekst, czytasz tekst, więc tryb tekstowy wystarczy, nie potrzeba nic więcej. Poza tym ja np. lubię czarne tło konsoli, oczy się nie męczą. To magia C++ skoro pytasz Toranktto :)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2018, 23:53 przez TurboSpencer96.)

Odpowiedz
Jelonekx
Dla mnie to mało użyteczne i niepotrzebne, ale powodzenia z tworzeniem programu. :)

Odpowiedz
Toranktto
Mi nie przeszkadza, większość swojego czasu spędzam w terminalu. Nie wiem co ma się dziać, nie interesuje mnie projektowanie interfejsów graficznych. Ale za to wiem że użytkownik końcowy najczęściej nie lubi surowych interfejsów, a zwłaszcza tekstowych. Rozumiałbym jeszcze jakby ten program był dostępny na platformę *nix bo użytkownicy tych systemów na ogół dużo częściej używają terminala, a tak w świecie okienek raczej mało użytkowników zdobędzie taki program. A nazywanie C++ magią.. chyba trochę odleciałeś, zwłaszcza że tego typu programy to troche bardziej rozbudowane "hello world" i najpewniej nie ma tam tych różnych cudów na kiju które oferuje C++ w porównaniu do C.

Również życzę powodzenia.

Odpowiedz
TurboSpencer96
Ale wiesz, że C++ to jest następca C ? Miłego dnia ;3

Odpowiedz
TurboSpencer96
Aktualizacja 1.4:
- dodano aliasy: od teraz można jednemu słowu przyporządkować wiele znaczeń, na przykład przeprosić ma tłumaczenie zarówno to apologise jak i to apologize w zależności czy jest to tłumaczenie na brytyjski czy amerykański. Wystarczy napisać w następnej linijce to samo słowo z innym tłumaczeniem, załączam do pliku również swoje przykładowe słowa.
- usunięto czas oczekiwania po ukończeniu programu
- zwiększono losowość słów
- na belce programu dodano informację o wersji programu
- zmieniono informacje o programie w szczegółach pliku

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości