Serwery Prywatne

Yoshimitsu
Pomimo, że do Osady v5 jeszcze daleko to mam propozycję, aby wprowadzić możliwość zrobienia prywatnych serwerów. Chodzi mi o to, aby zrobić zupełnie inny świat (nie globalny), gdzie gracze mogliby zaprosić swoich znajomych do gry. Takie światy byłyby zabezpieczane hasłem, aby bronić się przed nieproszonymi gośćmi. Myślę, że rozsądna cena dla możliwości zrobienia takiego świata to 2k - 2,5k coinsów (gdzieś 20-25 zł), ale świat może być tylko 1 na osobę, aby nie zapchać menu. Na spawnie powinien być NPC, który będzie pokazywał dostępne światy i po kliknięciu na jeden z nich trzeba będzie wprowadzić hasło. Myślę, że to będzie świetny pomysł dla graczy takich jak ja, uwielbiający ten tryb, ale będacy pacyfistami i nie lubiącymi wojen, które często zdarzają się na serwerze globalnym. A i jeszcze będzie można ustawić swój świat do własnego upodobania sobie np: szybkość gry. 

Dziękuje za wzięcie pod uwagę tego posta.

Pozdrawiam.

PixelGamePolska
Ale wiesz, że wtedy z jednej wielkiej Mc Osady zrobi się tak z 20 małych światów, na których właściciel będzie w większości sam (no chyba, że będzie mieć jakieś 50 innych osad, wtedy to spoko)? Do tego dochodzi obciążanie serwera tworzeniem zupełnie nowych światów z działkami i innymi pierdołami. Jestem na nie

Isshin
Hmm twoja propozycja nie jest do końca zła... od strony hmm technicznej jest tragiczna i wiem ,że nawet ty nie będziesz się ze mną kłócić :D ale z drugiej strony odpowiednio mocny serwer da radę heh.
Powiem tyle pomysł jest ciekawy chyba nie mogę tego inaczej określić ale raczej wątpię ,żeby takie coś było udostępnione za darmo dla graczy :/ widziałem wiele serwerów z taką opcją *szczególnie na modach* gdzie miałeś opcje za np 5$ wykupić świat prywatny.
Osobiście jestem na tak ale po wprowadzeniu kilku zmian w twym pomyśle drogi graczu ^^

Plmaver_
Myślę, że twój pomysł jest bardzo dobry, jednak niestety muszę się zgodzić z Isshinem: lagi i problemy techniczne byłyby największym problemem. Po mimo tego uważam jednak, że twój pomysł można by było nieco zmodyfikować, a server by na tym nie ucierpiał np. dodać większą możliwość ingerowania w osadzie osoby, która została dodana do osady do zaufanych.

Qvinto
Pomysł naprawdę fajny, no ale jak wyżej piszą, technicznie jest to trudne, a może nawet niemożliwe :/ można było by zrobić burze mózgów i obmyślić co przerobić a co nie, jeżeli do tego dojdzie to może coś się zrobi :)

LeniG0s
A moze po prostu lepiej bedzie za ta cene zablokowac osade lub ja powiekszyc i zablokowac przed atakami?

Yoshimitsu
Zdaję sobie sprawę, że ze strony technicznej to jest okropny pomysł, ale myślę że gdyby podrasować to trochę to wyszłoby z tego coś fajnego. Jestem otwarty na pomysły i uwagi innych.
@edit
A co gdyby zrobić światy prywatne o wiele wiele mniejsze (maksymalna ilość osób np.: 20)? Małe światy nie powinny aż tak bardzo obciążać serwera. A takie 20 działek na świat wydaje mi się na optymalną ilość.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2018, 15:33 przez Yoshimitsu.)

Homu
Nie wydaje Wam się, że wtedy będzie to za bardzo oddalone od McOsady? Większość osób zacznie grać na takich światach, a świat globalny Osady nie będzie mieć największego sensu. Z walkami będzie 2x ciężej, bo kogo tu zaatakować, skoro gracz ma własną osadę, na osobnym świecie, którego nie mogę zaatakować, bo nie mam do niego hasła, a jakbym miał to bym nie miał tam osady. A co jak ktoś odgadnie hasło? Będzie płacz na forum. W sumie, wydaje mi się, że to nie byłoby problemu ze strony technicznej, ponieważ Osadę tworzą doświadczeni właściciele, ale tutaj też wiele zależy od maszyny, bo trzeba utrzymać te światy.

Osobiście jestem przeciw propozycji, ponieważ przez taki sposób gry na zwykłych osadach może grać zaledwie kilka osób (z początku edycji może więcej, ale pamiętajmy, że te liczby graczy nie są stałe i zazwyczaj one maleją)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2018, 17:21 przez Homu.)

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości