PORADNIK Jak otrzymać range skrypter?

MrJuliusz
Witajcie!

Cześć, jestem MrJuliusz jeden z Skrypterów na naszym serwerze, coraz cześciej dostaje wiadomości(ts,forum ect.) z pytaniem "Hej Juliusz, jak mogę otrzymać range skryptera?". W tym wątku/poradniku postaram się wam pokrótce odpowiedzieć na to pytanie.

1.Rekrutacja(?)

Skrypterzy na mc-pl nie są rekrutowani tak jak inni administratorzy na serwerwerowni, w naszym przypadku musimy wykazać się naszą własną inicjatywą i pokazać na co nas stać i co potrafimy. Gdy już zaskarbimy sobie przychylność ROOT'ów drzwi do rangi skrypter stoi przed tobą otworem.Najlepszym sposobem jest zrobienie własnego trybu opartego na swoich skryptach/kodzie. Nie chodzi mi tutaj o następnym Hardcore,EasyHC bo takie tryby potrafimy napisać w 2 dni. Postaraj się wykazać i stwórz coś swojego.

[b]W moim przypadku rangę skrypter otrzymałem za stworzenie trybu GothicMC opartego na moich skryptach,systemach ect.[/b]

2.Wymagania

Ranga skrypter jest bardzo wymagającą rangą, od skryptera wymaga się dużo rzeczy. Samodzielność jest tutaj bardzo ważna, serwery/skrypty powinny być napisane przez skryptera bez pomocy rootów ani innych skrypterów(oczywiście nie chodzi mi tutaj o drobną pomoc, nie każdy jest bogiem kodu). Umiejętności skryptowania powinny być na bardzo wysokim poziomie, skrypter powinnien potrafić zrobić każdy serwer/skrypt zlecony przez rootów i opiekunów.

3. Obowiązki

Mało osób tak naprawdę wie o tym jakie skrypterzy mają obowiązki, jest ich kilka. Pierwszym jest pomoc techniczna dla każdego trybu, jeżeli opiekun zwróci się do skryptera o pomoc on musi mu pomóc. Drógim obowiązkiem jest wypuszczanie co jakiś czas nowych trybów(zaproponowanym przez rootów albo kogoś innego np. przyszłego opiekuna). Trzeci i najważniejszym obowiązkiem jest niezaniedbywanie własnego trybu.

4. Przywileje

- Ranga na teamspeak
- Swoboda w tworzeniu serwerów
- Szybki kontakt z rootami
- Możliwość rozwoju.

5. Zakończenie

Mam nadzieje że ten poradnik komuś się przydał, dziękuje za uwagę i pozdrawiam

MrJuliusz
Polajkowali: xx_niczus_xx

1
Odpowiedz
Homu
dzienki za poradnik przyda sie!!!11

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2018, 11:59 przez Homu.)

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości